návrat na úvodní stránku

 
              Home | Povinné informace | E-podatelna | Úřední deska
Obecní úřad Sudovo Hlavno
294 76  Sudovo Hlavno 15
telefon: 326 971 081, e-mail: ou@sudovohlavno.cz

   
  Naučná stezka vladyky Sudy   
 
Hlavnovskou krajinou od roku 2013 vede naučná stezka vladyky Sudy. Je dlouhá 3 km, pěšky se dá projít za 2 hodiny, na kole za 1 hodinu i s přečtením textů. Na čtyřech tabulích se turisté dozví zajímavosti z historie i současnosti vesnice – například to, kdo byl vladyka Suda. Pro děti jsou na tabulích připraveny hádanky o rostlinách, které v okolí vesnice rostou, o zvířatech, žijících na zdejších polích a v lesích. Pracovní list k vyplňování hádanek si lze vytisknout předem (viz. odkaz). Během putování naučnou stezkou si můžete na chvíli posedět na lavičkách, které jsou na stezce postaveny pro unavené poutníky, odpočinout si a pokochat se pohledem na krásnou hlavnovskou krajinu. Slavnostní otevření naučné stezky se konalo 8. května roku 2013 za přítomnosti samotného vladyky Sudy a jeho družiny.

Umístění tabulí:
1. Křížek u krchovské cesty (před obcí ve směru od Kostelního Hlavna)
2. Rozcestí nad skálou (ulice do kopce naproti obchodu, nahoře se dát vpravo, vysílač budete mít po levé ruce, úvozová cesta vás vyvede nad vesnici do polí)
3. U Písečáku (vyjedete z obce směr Dřísy, cca 100 m za obcí zahnete po asfaltové cestě vlevo, minete areál zemědělského družstva, na křižovatce se dáte vlevo – před sebou už vidíte v polích malý lesík a před ním rybník)
4. Na návsi u zvoničky (ve středu obce, vedle hostince)
 

MAPKA K NAUČNÉ STEZCE

 
thn00013.jpg Slavnostní otevření naučné stezky se konalo 8. května roku 2013 za přítomnosti samotného vladyky Sudy a jeho družiny.
Křížek u krchovské cesty (před obcí ve směru od Kostelního Hlavna)
 
 
 
   
   

 

©2007-2010 OBEC SUDOVO HLAVNO, všechna práva vyhrazena