návrat na úvodní stránku

 
              Home | Povinné informace | E-podatelna | Úřední deska
Obecní úřad Sudovo Hlavno
294 76  Sudovo Hlavno 15
telefon: 326 971 081, e-mail: ou@sudovohlavno.cz

   
  Fotogalerie ze života obce - AKTUÁLNĚ ROK 2011 
 
thn_divadlo 012.jpg Ochotnické divadlo a zpívání u zvoničky
Letošní premiéra ochotnického divadla se konala v sobotu 10. prosince. Hlavnovští ochotníci tentokrát nastudovali pohádku S čerty nejsou žerty a na sále hostince u Sedláčků tak nechyběl vykutálený pan správce, Dorota, lucifer či kaprál. O oblíbenosti amatérského divadla asi nejlépe svědčí počet návštěvníků, do Hlavna jich přišlo a přijelo na 300. Svým častým potleskem během hraní dávali najevo, že se jim pohádka líbí. Po skončení divadla následovalo zpívání na návsi u zvoničky, kde vystoupili členové chrámového sboru Václav působícího při kostele Panny Marie ve Staré Boleslavi. Pro všechny příchozí zde bylo připraveno svařené víno i čaj na zahřátí, na ochutnání vánoční cukroví upečené místními hospodyňkami.

thn_seniori_057.jpg Setkání hlavnovských pamětníků
O první adventní neděli uspořádala obec tradiční setkání hlavnovských pamětníků. Na sále hostince u Sedláčků pro ně recitovaly a zpívaly děti ze Základní a mateřské školy v Kostelním Hlavně, na flétnu zahrála Daniela Krajíčková a čtveřice místních slečen Jana, Andrea, Aneta a Daniela si speciálně pro tuto příležitost připravila taneční vystoupení ve stylu country. Nechyběl samozřejmě hudebník pan Dědina s oblíbenými písničkami a Vendula Boháčová, která babičkám a dědečkům zazpívala krásné vánoční písně a koledy. Součástí akce byla i výstava s názvem Co měly naše babičky v kuchyni?, která připomněla v domácnostech dříve používané předměty jako hmoždíře, ruční mlýnky na kávu, smaltovaný pekáč na buchtičky a mnoho dalších užitečných věcí.

thn00003.jpg Dýňový průvod
V podvečer 28. října se konal již tradiční lampionový průvod vesnicí a přehlídka dýňových strašidel a největších dýní. Bezkonkurenčně největší dýně letos vyrostla na zahradě Rykových v Kožešnické ulici. A že se bylo při procházce vsí na co dívat, můžete posoudit z připojených fotografií…

thn00003.jpg Brigáda
V den státního svátku 28. října vysázeli brigádníci z řad dobrovolných hasičů a zastupitelů v obci 20 ovocných a okrasných stromů, mladí hasiči sesbírali odpadky pohozené do příkopů podél komunikací a na obou hřištích, členové spolku zahrádkářů vypleli parky na návsi a zametli listí podél chodníků. Pro všechny pomocníky bylo po skončení brigády připraveno v hostinci U Sedláčků občerstvení.

Projížďka na vrch Cecemín
V sobotu 1. října uspořádaly členky Dámského klubu projížďku na nedaleký vrch Cecemín. Za krásného počasí se účastnice výletu u kapličky pokochaly výhledem do krajiny, ochutnaly čerstvý burčák z místní vinice a odpočinuly si od každodenních starostí.

thn00016.jpg Hlavnovská zahrádka a soutěž Pomazánky 100x jinak
v neděli 24. července patřil sál hostince U Sedláčků květinám a současně kulinárním dobrotám. Obec tu společně s místními zahrádkáři pořádali soutěžní výstavu květin z hlavnovských zahrádek a soutěž o nejchutnější pomazánku. Zúčastnit se mohl každý, kdo přinesl kytici květin, natrhaných na své zahradě, či vlastnoručně vyrobenou pomazánku. Vítěze vybírali přímo návštěvníci této akce.

thn00002.jpg Dětský den
Táborák téměř na konci školního roku se konal v sobotu 25. června odpoledne na fotbalovém hřišti. Pro děti byly připraveny soutěže, oblíbená střelba ze vzduchovky, trampolína a také ukázka modelů letadýlek. Při letecké exhibici
padaly dětem z oblohy bonbony. Závěrečnou soutěžní disciplínou byla plyšáková bitva, po ní děti nakupovaly za vysoutěžené žetony v hračkářském krámku. Večer následovala strašidelná stezka pro odvážné děti, která se
letos konala poprvé a určitě ne naposled, protože se všem zúčastněným moc líbila.

thn00004.jpg Návštěva hodnotitelské komise
Fotografie z návštěvy hodnotitelské komise soutěže Vesnice roku 2011 Středočeského kraje

thn00004.jpg PÍSEČÁK 2011
V neděli 5. června se konal další ročník nejen dětského cyklistického závodu PÍSEČÁK 2011. Na polní cesty kolem rybníku Písečák vyjeli závodníci úderem půl 11. Po nich si na trati změřili svou fyzickou kondici i tatínkové a maminky malých závodníků. Nejmenší děti soutěžily na odstrkovadlech a tříkolkách na rovince před areálem dopravní společnosti. Po závodě byly vítězům předány diplomy a odměny.

thn00004.jpg Memoriál Jana Hlaváčka 2011.
O vítězství v Memoriálu Jana Hlaváčka v požárním útoku letos přijelo do Sudova Hlavna soutěžit 45 družstev dětí, mužů a žen. Po slavnostním zahájení se na startovní čáru postavili mladší žáci, po nich následovali starší žáci. Obě kategorie soutěžily v klasickém požárním útoku. Následovala krátká přestávka, kdy byla závodní trať doplněna o sportovní překážky, a poté byly zahájeny netradiční požární útoky mužů a žen, kteří museli při běhu k terčům překonávat různé překážky. Zajímavým doplněním akce byla ukázka zásahu jízdní policie na speciálně vycvičených koních.

Pálení čarodějnic 2011.
I letos se 30. dubna vpodvečer slétly do skály čarodějnice, aby tady připravily soutěže pro děti. Běhalo se, skákalo, malovaly se portréty velkých čarodějnic. Na závěr večera byla zapálena velká vatra.
 

Velikonoce 2011 - Tradiční velikonoční zvyky ve Hlavně
 

thn00001.jpg Dětský karneval 2011
V sobotu 2. dubna patřil sál hostince U Sedláčků dětem. Konal se tradiční dětský karneval a na parketu celé odpoledne tančili čarodějové, vodníci, princezny a další pohádkové bytosti. Nechyběly soutěže a hlavně oblíbená tombola. Akci připravují společně obec a místní spolky hasičů, myslivců a zahrádkářů.

Děti ze zahradnického kroužku vysázely v dubnu podél polní cesty ve skále ořešáky a třešně, na zahrádku ke křížku levandule a šalvěje.

Pálení čarodějnic 2011.
I letos se 30. dubna vpodvečer slétly do skály čarodějnice, aby tady připravily soutěže pro děti. Běhalo se, skákalo, malovaly se portréty velkých čarodějnic. Na závěr večera byla zapálena velká vatra.
 

Velikonoce 2011 - Tradiční velikonoční zvyky ve Hlavně
 

Děti ze zahradnického kroužku vysázely v dubnu podél polní cesty ve skále ořešáky a třešně, na zahrádku ke křížku levandule a šalvěje.

 

©2007-2010 OBEC SUDOVO HLAVNO, všechna práva vyhrazena