návrat na úvodní stránku

 
              Home | Povinné informace | E-podatelna | Úřední deska
Obecní úřad Sudovo Hlavno
294 76  Sudovo Hlavno 15
telefon: 326 971 081, e-mail: ou@sudovohlavno.cz

   
  Fotogalerie ze života obce - ROK 2010 
 

PRINCEZNA ZE MLEJNA aneb HRÁTKY S OLDŘICHEM
Fotografie zachycují momenty z prosincové premiéry ochotnického představení místního souboru Hlavnováček, který tentokrát sáhl opět po pohádce. Hra nese název Princezna ze mlejna aneb Hrátky s Oldřichem. Strhující výkony ochotníků odměnili diváci dlouhotrvajícím potleskem.s

Tradiční poslové Vánoc - BARBORY, MIKULÁŠ a ČERTI
V pátek 3. prosince večer chodily vesnicí Barbory, které nadělovaly dětem sladkosti, v neděli potom obešli celou ves čerti s andělem a Mikulášem.

 

thn00003.jpg Setkání hlavnovských pamětníků
Obecní úřad připravuje každoročně setkání hlavnovských pamětníků. Nejinak tomu bylo i letos, kdy se v neděli 7. listopadu sešli na sále místního hostince lidé, kteří se narodili před šedesáti a více lety. Na toto setkání jsou pamětníci osobně zváni a společně s pozvánkou dostávají i malý dárek vyrobený dětmi ze zahradnického kroužku. Během odpoledne babičkám a dědečkům zatančily děti z mateřské školky, místní děvčata si připravila taneční vystoupení na píseň z filmu Pomáda, na harmoniku zahrála Maruška Mrhalová, české lidové písničky zazpívala Vendula Boháčová. K tanci a poslechu hrál celé odpoledne pan Vítězslav Dědina. Jako doprovodný program byla připravena výstava Rok na vsi, svůj obchůdek s keramikou tu měly místní šikovné keramičky Dáša a Eva.

 

thn00001.jpg Bramboriáda a výstava Rok na vsi
V sobotu 6. listopadu se na sále hostince U Sedláčků konala soutěž o nejchutnější jídlo z brambor. Hodnotící porotou byli návštěvníci této akce, kteří po ochutnání hlasovali o pěti nejdobřejších bramborových pokrmech. Absolutním vítězem se staly bramborové placičky s povidly a smetanou, které připravila rodina Krajíčkových.

 

thn00009.jpg Soutěž o nejhezčí dýňové strašidlo a lampionový průvod
Tato akce se ve Hlavně konala už potřetí. Předposlední říjnový podvečer prošel vesnicí průvod dětí a dospělých, kteří obdivovali a hodnotili vystavená dýňová strašidla. Dětem na cestu svítily barevné lampiony.

 

thn00001.jpg Drakiáda
Na konci října se jako každý rok sešly hlavnovské děti k tradiční podzimní zábavě – pouštění draků.

 

thn_P6250033.jpg Sportovní odpoledne pro děti na závěr školního roku 2009/2010
 
V pondělí 7. června odpoledne navštívila Hlavno hodnotitelská komise soutěže Vesnice roku Středočeského kraje 2010.
U budovy obecního úřadu čekaly roztleskávačky s transparentem Vítáme komisi a doprovodily netrpělivě očekávanou návštěvu na nově postavené víceúčelové hřiště, kde komisi přivítali zástupci obce. Letošní prezentace obce byla pojata ve sportovně vědomostním duchu, na hřišti proběhl penaltový rozstřel mezi vybranými členy komise a hlavnovskými zastupiteli. Po přesunu výpravy na náves byli komisaři zkoušeni ze znalostí hlavnovské historie i současnosti (kolektivně uspěli na výbornou).
Další část návštěvy se odehrála na sále hostince U Sedláčků, kde si komise prohlédla fotografie ze života v obci a místní ochotníci jim naživo sehráli některé z akcí konaných v průběhu roku ve Hlavně.
  ►►►
Cyklozávod Písečák 2010
Nejen dětský cyklistický závod se jel v neděli 6. června dopoledne za slunečného počasí kolem rybníku Písečák. Starší děti a dospělí jeli trasu dlouhou 3 km, malé děti závodily na asfaltové rovince u řepného placu. Vítězové jednotlivých kategorií si odnesli diplomy a sportovní ceny.
 
thn00002.jpg Mladý zahrádkář
Letos poprvé se děti ze zahradnického kroužku zúčastnily okresního kola soutěže Mladý zahrádkář, která se konala v Domě dětí a mládeže ve Staré Boleslavi pod vedením pana Kotka a paní Hlavaté. Děti nejprve vyplnily znalostní test a potom měly za úkol poznat připravené vzorky květin, plevelů, zeleniny, keřů, stromů a semen. Účast v soutěži skončila pro hlavnovský zahradnický kroužek vynikajícím úspěchem, protože jeho členové Martin Houdek a Jana Houdková se umístili na 1. místech v mladší i starší kategorii.

 
thn00004.jpg Procházka s pejsky
V neděli 23. května odpoledne uspořádal obecní úřad společnou procházku pejsků, jejich páníčků a všech co mají chlupatá stvoření rádi, i když zrovna žádného doma nemají. Zkrátka, kdo chtěl, šel se projít polní cestou do aleje, kde je od jara vysázeno nové stromořadí. Za příjemného povídání pocestní došli až na hranici hlavnovského a hlaveneckého katastru k lavičce, kde se občerstvili pro tu to příležitost upečenými kynutými koláči (byly vynikající). Pro pejsky byla připravena odměna v podobě psích sušenek. Po odpočinku a zápisu všech účastníků do pamětního listu se šlo pomalu zpátky do Hlavna.

 
thn00010.jpg Memoriál Jana Hlaváčka
13. ročník Memoriálu Jana Hlaváčka uspořádali v sobotu 22. května na místním hřišti hlavnovští hasiči. V netradičním útoku soutěžila družstva mužů a žen, děti předvedly klasický útok podle pravidel požárního sportu. Počasí se po dopoledním dešti umoudřilo a při závodě už svítilo slunce. Jako každý rok si soutěžící i návštěvníci akce mohli pochutnat na výborných bramborácích, které přímo na hřišti pekly manželky hasičů. A protože se memoriál konal v den, kdy naši hokejisté bojovali o účast ve finále na mistrovství světa, zajistil sbor TV přijímač a při závěrečných samostatných nájezdech byla hasičská soutěž na chvíli přerušena a všichni fandili sportovcům. Výsledky hlavnovských hasičů: muži 3. místo, ženy 2. a 4. místo, mladší žáci 2. místo, starší žáci 2. a 3. místo. Sbírka pohárů v klubovně hasičské zbrojnice se tak opět rozroste o několik trofejí.

 
thn00006.jpg Salátové mámení
O prvenství v soutěži o nejchutnější salát se v sobotu v Sudově Hlavně na sále hostince U Sedláčků utkalo rovných 30 salátů. Výběr byl opravdu pestrý, od zelného s křenem přes čočkový až po kuřecí se zeleninou. Hodnotící porotou byli návštěvníci akce, kteří po důkladném ochutnání dali hlas svému favoritovi.
►►►
thn00007.jpg Rybářské závody
V sobotu 24. dubna uspořádalo místní Myslivecké sdružení rybářské závody pro děti a dospělé rybáře na Písečáku. Začátek akce byl v půl 7 ráno, končilo se v poledne. Někdo měl větší štěstí a ryby mu braly, někdo si místo navíjení vlasce a tahání úlovků raději povídal s kolegy rybáři. Díky krásnému slunečnému dni se od vody ani nechtělo.
Výsledky:
Děti: 1. Martin Houdek
2. Knecht ml.
3. Jana Houdková
Dospělí: 1. Stanislav Stránský
2. Vlastimil Martinec
3. Pavel Sůra
Nejdelší úlovek: Josef Zalabák nejst.
thn00006.jpg Sázení stromů se sousedy
V sobotu 1. května vysázeli hlavnovští s hlaveneckými stromořadí podél polní cesty v aleji. Při společné akci dotované částkou 20 tis. Kč z Nadace Partnerství bylo společnými silami vysázeno 80 stromů. Na hranicích katastrů Sudova Hlavna a Hlavence byly starostkou a starostou obou vesnic vysázeny dvě památeční lípy srdčité. Pro odpočinek kolemjdoucích pěších či kolemjedoucích cyklistů je zde připravena dřevěná lavička, z níž je krásný pohled do okolí. Ve stejný den mladí hasiči a děti ze zahradnického kroužku uklízeli náves, hřiště a strouhy podél komunikací. Parky na návsi a u křížku vyčistily od plevele členky místního spolku zahrádkářů.
 
thn00004.jpg Pálení čarodějnic
30. duben patří tradičně pálení čarodějnic. Průvod malých a velkých čarodějnic se vydal do skály po šesté hodině večerní. Po soutěžích, vyhodnocení nejhezčích čarodějnic a opékání buřtů došlo na zapálení velké vatry.
 
thn00004.jpg Keramická dílna
„Předměty z hlíny vyráběly už naše praprapředkyně v době bronzové a když to zvládly ony, my taky!“
Chcete si odpočinout od vaření, jarního úklidu, vašich ratolestí či partnera – popovídat si s podobně vyčerpanými kolegyněmi, dát si dobrou kávu, něco sladkého a přitom si sama vyrobit dekoraci do bytu?
Tímto textem lákal plakát na výrobu keramického sluníčka. V klubovně hasičské zbrojnice se v polovině dubna sešly šikovné maminky, které si během pátečního večera stihly popovídat a vyrobit si vlastnoručně téměř umělecké dílo z keramické hlíny.
 
thn00006.jpg Konec Masopustu
Tradice úterního Masopustu se dnes dodržuje už jen málokde, většinou se karnevalové veselí přesouvá na víkend. Ve Hlavně se tradice ctí a tak se v úterý 16. února večer sešlo na sále hostince U Sedláčků přes dvacet nejrůznějších masek. Bylo hodně veselo a tančilo se až do brzkých ranních hodin.
thn00001.jpg Dětský karneval
Děti si své karnevalové veselí užily 13. března. Celé odpoledne jim hrál oblíbené písničky DJ Libor, soutěžilo se a nechyběla ani tolik oblíbená tombola.
thn00005.jpg Jarní sázení stromů ve Hlavně

Novoroční běh
Jak už se stalo ve Hlavně tradicí, běžel se na Nový rok 2010 dopoledne novoroční běh z Hlavna do Hlavna. Několik desítek účastníků si s chutí protáhlo tělo, závodu se zúčastnil i Švejk, nejmladším účastníkem byla čtrnáctidenní Terezka, nejstarší běžkyní paní Květa Tomášková.

 
   
Použité fotografie - fotoarchiv obce Sudovo Hlavno

 

©2007-2010 OBEC SUDOVO HLAVNO, všechna práva vyhrazena